Obec
Řenče

Soutěže

SOUTĚŽE ZE DNE 9. 9. 2007

V neděli 9. 9. 2007 dopoledne se uskutečnila v Libákovicích soutěž malých hasičů. Klání se zúčastnilo celkem šest sedmičlenných družstev. Již zde se ukázala bojovnost dětí, neboť přestože všichni měli možnost soutěžit s vícečlenným týmem, vystačili si všechny týmy se základním počtem sedmi členů. Své skvělé výkony předváděli s obrovským nasazením, za které sklidili mnoho potlesku a pochval nejen od svých trenérů. I když by si všichni zasloužili stát na stupni nejvyšším, pořadí družstev bylo následující:

• 1.místo SDH Žákavá s časem 21,56 s
  • 2.místo SDH Robčice s časem 22,53 s
  • 3.místo SDH Libákovice s časem 24,39 s
  • 4.místo SDH Chocenice s časem 34,54 s
  • 5.místo SDH Letiny A s časem 37,30 s
  • 6.místo SDH Letiny B s časem 47,21 s

Odpoledne nahradili malé bojovníky jejich starší kolegové ze sboru. Konal se totiž 1. ročník srandacupu „OSMIČKIÁDA“. Po loňském úspěchu nultého ročníku byli opět pozváni všichni, kteří mají rádi legraci a požární sport. Přes nepřízeň počasí se přihlásilo celkem osm družstev a o zábavu skutečně nebyla nouze. Výsledky ukázaly, že v tomto soutěžení jsou ženy i muži „rovnocennými“ soupeři.

příspěvek napsala Miroslava Šindelářová

SOUTĚŽ PŘI PŘÍLEŽITOSTI 115. VÝROČÍ SDH ( 24. 5. 2008 )

SDH Libákovice ženy

Tak jako každým rokem se i letos konala v Libákovicích soutěž v požárním sportu.  V letošním roce byla u příležitosti 115 výročí založení hasičského sboru.

Počasí se vydařilo jen účast soutěžících a diváků nesplnila naše očekávání, po kontaktování 35 sborů se dostavilo pouze šest  soutěžících, k nim  domácí družstvo žen a mužů. Proto pořadatelé po domluvě s účastníky uspořádali útok na tři kola a pro umístění se uznával nejlepší čas. Avšak ani malá účast neodradila pořadatele a již plánují , jak zabezpečit a vylepšit 6. ročník  soutěže v roce 2009. SDH děkuje paní starostce za podporu a účast na sobotním odpoledni a také všem sponzorům.

HASIČSKÉ ODPOLEDNE V LIBÁKOVICÍCH 2009

Dne 12. září 2009 se konal již 6 . ročník hasičské soutěže " O pohár starosty SDH" v kategorii mužů a 6.ročník " Memoriálu Heleny Hajšmanové" v kategorii žen.
Letošní ročník by mohl nést podtitul "skoro každý na bedně", jelikož se zúčastnilo málo závodních družstev, což zapříčinilo pořádání i jiných hasičských soutěží.
Na elánu a sportovní atmosféře to ovšem stopy nezanechalo a tak jsme byli svědky dobrých a kvalitních sportovních výkonů.

Po třech letech se mohli z úspěchu těšit libákovičtí dvojnásobně (v předchozích letech zůstával pohár doma jen díky děvčatům), neboť obě družstva, jak mužů tak žen obsadila příčky nejvyšší.
O další místa se podělila v kategorii mužů družstva Letin a Vsi Touškov. V kategorii žen patřila druhá příčka Štěnovicím, třetí byly ženy ze Vsi Touškov a na čtvrtém přeštická děvčata.
V závěru soutěže jako zpestření provedli muži domácího mužstva za velkého povzbuzování všech soutěžících i diváků ukázku útoku se stříkačkou PS 8, kdy museli stroj startovat.
Dle ohlasu z řad soutěžících i diváků byla tato akce organizačně zdařilá,atmosféra i díky divákům, kteří se poté zdrželi na přátelském posezení, byla výtečná, S pozdravem Hasičům zdar se všichni z organizačního výboru budeme těšit na příští rok na další,doufejme na soutěžící bohatší, již 7. ročník soutěže v Libákovicích.

za SDH Libákovice
Václava Faitenhanzlová

SOUTĚŽE V ROCE 2010

Dne 3.7.2010 se 2 Libákovická družstva mužů a družstvo žen žúčastnily soutěže v požárním sportu v Letinech. Libákovické „áčko“ mužů obsadilo po napínavém souboji s domácím družstvem krásné 2.místo. Druhé družstvo mužů obsadilo v konkurenci 8 družstev místo 4. Družstvo žen předvedlo nádherný útok s nejlepším letošním časem a soutěž v konkurenci 4 družstev vyhrálo .

V červenci se dále Libákovické družstvo mužů zúčastnilo soutěže v požárním sportu na Chlumu (10.7.2010), kde obsadilo 4.místo, a to jen díky rozhodčím, kteří svým rozhodováním poškodili nejen naše družstvo, které figurovalo po 1.kole na 3.místě, ale i družstva ostatní.

Zcela v rámci fair play se již odehrálo dne 24.7.2010 klání v Chocenicích, kde družstvo mužů, jako tradiční účastník, obsadilo 3.místo.

Mladí členové SDH Libákovice provedli brigádu na úpravách horní hasičárny v Libákovicích, kde odstranili část nesoudržné venkovní omítky a zahájili práce na oddrenážování objektu . Ještě letos bude dokončena kompletní drenáž okolo celého objektu a nutná výměna vchodových dveří a 2 oken s doplněním mříží. Dle dohody uhradí OÚ Řenče materiál k těmto nutným opravám, montáže provedou Libákovičtí hasiči sami v rámci svých brigád.